21 lutego 2012

W co się ubrać na sesję rodzinną?

Ponieważ strój to bardzo znaczący czynnik, wpływający na jakość fotografii, poświęcam kolejny post na blogu, by odpowiedzieć na częste pytania - "w co się ubrać na sesję fotograficzną?".
Po zarezerwowaniu terminu w moim kalendarzu,  zastanawiacie się w czym zaprezentować się podczas zdjęć.
Spokojnie, postaram się rozwiać Wasze wątpliwości. W tym poście przedstawię kilka propozycji dotyczących sesji rodzinnej.

1. Najważniejsza zasada, którą powinniście wziąć pod uwagę to, aby w wybranym stroju czuć się luźno i naturalnie. Nie przychodźcie na sesję "przebrani", ponieważ będziecie się czuli sztywno i będzie to widoczne na zdjęciach.
2. Postarajcie się aby garderoba całej rodziny pasowała do siebie. Pomocna może tu być zasada "3 kolorów". Wybieracie 3 pasujące do siebie kolory i łączycie je w ubraniach wszystkich członków rodziny.
3. Unikajcie dużych i krzykliwych emblematów lub nadruków na koszulkach, bluzach itd., odwracają niepotrzebnie uwagę od fotografowanej osoby.
4. Pamiętajcie o dodatkach i akcesoriach: ozdoby do włosów, pasek, ozdobna apaszka lub szal na pewno dodadzą smaku Waszej stylizacji.
5. Ubierzcie się odpowiednio do pory roku (która może być także inspiracją kolorystyczną).
6. Czasem kolory przewodnie ustalamy wspólnie, podczas projektowania sesji, więc pamiętajcie aby być ze mną w kontakcie. Często też od wybranych przez Was ubrań zależą dodatki, których użyję aranżując otoczenie do sesji.

Poniżej kilka inspiracji i przykładowych zestawów kolorystycznych:

Nie bójcie się kolorów, wyglądają świetnie na zdjęciach:


Zawsze niezawodny zestaw - jeans w połączeniu z bielą. Klasyk, który zawsze powinniście mieć przygotowany, oprócz innych zestawów.


Powyższe zestawy pochodzą ze TEJ strony. Zestawy pochodzą z TEJ STRONY.

Prawdziwą kopalnią inspiracji jest portal  PINTEREST, obecność na tej stronie jest obowiązkowa przed wybraniem stroju:)

Jeśli macie jakieś pytania, czekam na wiadomość.

NAPISZ DO MNIE                                    ZOBACZ PORTFOLIO                          FACEBOOK